Součástí online kurzu

Změna pro život

kurz Změna pro život Vám nejen předá informace, ale i pomůže provést změnu. Vezměte zdraví do vlastních rukou!

Mgr. Michaela Alali Beitlová

Informační specialistka, výživová poradkyně, facilitátorka PSYCH-K®, inspirátorka, zakladatelka projektu Vitamíny s příběhem, zdravě sebevědomá žena s onkologickou zkušeností, milující dcera, matka a partnerka, chybující a učící se věčný student, člověk žijící svůj život naživo a umělec transformující stres a bolest v jejich protipóly.

Rozhovor – Stres, Vitamíny s příběhem a partnerství

Cesta pacientky po Komplexním onko centru

Čistá mysl, celé zdraví

Můžete ode mne získat inspiraci jak provádět informační hygienu, jak se vyznat v informacích o zdraví, jak komunikovat s lékaři, jak ladit své vědomí s podvědomím pomocí metody PSYCH-K®, kterou podporuje také Burce Lipton, jak zjistit deficity v mikrovýživě. Mohu s Vámi sdílet svoje zkušenosti s onkologickou léčbou a celostní medicínou

V roce 2011, během druhé rodičovské dovolené, mi byla ve 34 letech diagnostikována rakovina prsu. Po dokončení náročné dvouleté léčby jsem začala spolupracovat s občanským sdružením Nejsi na to sama (NNTS). Spojila jsem zde svoji informační profesi s praktickými zkušenostmi onkologické pacientky: Informovala jsem prostřednictvím FB stránky sdružení NNTS o léčbě žen s rakovinou prsu a nabádala nemocné ženy a jejich rodinné příslušníky k otevřené diskuzi o problémech, které léčbu provázejí. Podílela jsem se také na natočení filmu o klasické léčbě rakoviny prsu.

Můj starší blog na stránkách NNTS autenticky zachycuje moje zkušenosti s léčbou, úsměvné historky a postřehy z nemocničního prostředí.

Onkologický pacient je po léčbě vyčerpaný, má slabou imunitu a spoustu dalších fyzických obtíží. Pátrala jsem tedy nejen po prevenci proti návratu nemoci, ale také po odstranění těchto život znepříjemňujících vedlejších účinků chemoterapeutické a radioterapeutické léčby. Díky mé snaze dostat se do původní fyzické formy jsem kromě jiných odborníků potkala MUDr. Karla Erbena, neměckou celostní lékařku Barbaru Miller, prof. Annu Struneckou, ing. Radkou Burdychovou a spoustu dalších inspirativních osobností, které nyní se mnou spolupracují v rámci projektu Vitamíny s příběhem. Sama se denně vzdělávám, čerpám z české i zahraniční odborné literatury.

Všechny informace přijímám, nechám k sobě přijít jakoukoliv informaci ať ze západní či jiné medicíny. Neodmítám žádný způsob léčby, terapie či jen podpůrné činnosti. Vše hodnotím pomocí očí, uší, všech smyslů a především nitra. Za své vezmu jen takové informace, se kterými souzním, ostatní nechávám volně plynout pro ostatní.

Nepovažuji se za „onkologickou pacientku v remisi“, považuji se za zdravou sebevědomou ženu se zkušeností. Kromě toho, že jsem se začala zabývat duševní hygienou a zlepšila stravování, především radost ze života udržuji na ideální hladině i se svými chybami a přehmaty. Ráda Vám předám vše, co jsem se o sobě naučila.

Těším se na setkání s Vámi!

Adresa poradny:

Václavské nám. 21,
5. patro, místnost 514, Praha 1

Získané certifikace

Reference od klientů Michaely

Když jsem se dozvěděl, že Michaela absolvovala výcvik v PSYCH-K® neváhal jsem ani minutu a domluvil si s ní termín sezení. Zaprvé mne jako kouče zajímá téma osobních přesvědčení a za druhé jsem měl od MUDr. Jana Vojáčka doporučení na tuto techniku práce se sebou. A moje očekávání bylo naplněno. Michaela mne seznámila s rámcem, odpověděla hned na několik mých všetečných otázek a rovnou jsme se pustili do práce na jednom z mých omezujících přesvědčení. Co mne překvapilo byla rychlost a jednoduchost této techniky, propojení mysli a těla a okamžitá zpětná vazba skrze vlastní vnímání pocitů, které při jejím použití zažíváte. Určitě stojí za vyzkoušení a Michaela vám při jejím použití bude skvělý průvodce, tím jsem si díky vlastní zkušenosti zcela jistý. 
Jan Čepelka - Praha

Lektor, kouč a tvůrce EGODIAGRAMU

Veliká pokora ke všem vitamínům od Michaely Verde Beitlové, která je s láskou a úctou v pravý čas nabídne lidem, kteří je potřebují. Velice si cením ochoty, vstřícnosti, profesionality a lidského přístupu Michaely, která Vitamíny s příběhem založila a pomáhá tak lidem k jejich uzdravení…. Vitamíny s příběhem mi pomohly navrátit mé fyzické zdraví a za to jsem velice vděčná. Děkuji.
Mgr. Linda Kubačáková - Praha

Lektorka a kouč

Na Michaelu jsem narazil čirou náhodou v době, kdy jsem si myslel, že o vitamínech, minerálech a fungování těla vím hodně. Mýlil jsem se, musel jsem si přiznat, že se mám stále co učit. Mám vleklý zdravotní problém a Michaela má obrovský dar povzbudit, naladit, poradit… je to velká inspirace, alespoň pro mne. Obětovala mi mnoho času a za to jsem jí velmi vděčný a jsem stále jejím dlužníkem ….
Luboš Mourek - Písek

Živnostník

Míša mi s velkou empatií pomohla pojmenovat věci správným jménem a nasměřovala mě k uvědomění si, co vlastně je moje téma/moje trápení. Terapie Psych-K mi pomohla, opravdu až nečekaně rychle, dát věci do pohybu a změnit to, co jsem do té doby změnit nedokázala. Věřím, že je to právě díky kombinaci osobního a vnímavého přistupu Miši a úžasného konceptu této metody měnit hluboké vzorce v našem podvědomí.
Simona Moravcová

Dula

Přibližně rok se potýkám s jedním zdravotním problémem. V lednu jsem se po stěhování nábytku, kdy se daná část ozvala intenzivní bolestí, vyděsila, a rozhodla se konat. V lednu jsem zhlédla videa od pana doktora Erbena a objevila jsem statečnou Míšu. Začala jsem googlovat a její životní příběh mě dostal. Zároveň jsem dostala e-mail od jedné poradkyně životního stylu o možnosti zhlédnutí přednášky Vitamíny s příběhem. Začala jsem více studovat a hodně věcí mi docvaklo. V době „vyděšení“ jsem napsala zoufalý email Míši. A Míša mi odepsala velmi rychle snad ve stejný den a domluvila si se mnou telefonickou schůzku na další den. Povídaly jsme spolu přes hodinu a neskutečně mě povzbudila a uklidnila. Vím, že jsem udělala dobře, že jsem se jí otevřela a věřím, že se spolu ještě setkáme. Budu-li mít problém, vím, kam se obrátit. Jen bych si přála nějak být ve spojení v budoucnu s projektem Vitamíny s příběhem, neboť ten kontext mi dává smysl. Stravu a její účinky na zdraví studuji už nějakou dobu a docházím ke stejným závěrům ohledně vitamínů.. ?
Katarína Štěpaníková - Komorní Lhotka

Service Desk ve společnosti Tieto

Bez prehnaných rečí a nadmernej dramatickosti musím skonštatovať, že „virtuálne stretnutie“ s Míšou a jej poradenstvo v ceste za zdravým životným štýlom mi doslova zmenilo život a obrátilo ho kompletne hore nohami v tom pozitívnom slova zmysle. Vďaka jej odporúčaniam sa mi podarilo prejsť kus cesty a zmeniť pohľad na „svoj svet“ stravovania, starostlivosti o seba a o svoje zdravie – úprava hladiny vitamínov a minerálov, ktorú pre mňa navrhla urobila z permanentne unavenej celiatičky bez kúska energie človeka, ktorý momentálne športuje, venuje sa aktívne joge, oplýva energiou, chodí do prírody a má také množstvo pohybu ako snáď za celý svoj život snáď nie:) Zmenil sa aj môj spôsob uvažovania o zdravej a vyváženej strave, ako aj o produktoch, ktoré človek v starostlivosti o seba používa. 
Míšu by som bez akejkoľvek zaujatosti mohla nazvať koučom v oblasti zdravého životného štýlu. Tým pre mňa totiž jednoznačne je! Moju dôveru si získala prostredníctvom výsledkov svojej práce, ktoré som na svojom zdraví mohla vidieť (chce to však osobný a odhodlaný prístup človeka samotného), ako aj prostredníctvom jej vlastnej cesty za zdravím, ktorá nebola jednoduchá, avšak rozhodujúca a transformačná a stvorila Míšu, ktorou je teraz – Míšu, ktorej sa podarilo zmeniť život nie len sebe, ale pomáha v tejto „ceste“ aj iným. Som jej odborne i ľudsky za veľa vďačná.
Euka Šoltésová - Košice

administrativní pracovnice

Neviem či sa to dá pár vetami vystihnúť co človek cíti a hlavne v začiatkoch keď sa mu zrúti celý život. Áno presne tak, keď sa vysloví diagnóza rakovina, tak si hneď predstavíme, že nam klope smrť na dvere. Mam 46 rokov, 3deti ktoré výchova sama a zivot sa mi zrútil pred 14mesiacmi. Najprv som nechápala, ako je to možné, mala som pocit, že jem zdravo, mam prácu ktorá má baví, deti ktoré sú šikovné… atď. Po operácii nadoru som sa mala rozhodnúť čo ďalej. Hovorim si, že aké je to rozhodovanie, keď nemám žiadne možnosti okrem chemoterapie(ta myslienka sa mi nepáčila). Natrafila som na YouTube na relácie s Michaelou Verde. Jej Vitamíny s príbehom ma oslovili. Naštartovalo ma to a zvolila som si cestu, ktorá mi bola prirodzenejšie a šetrnejšie k môjmu telu a mojej duši. Vsadila, som na alternatívu a Miške ďakujem, že informácie ktoré podáva, sú na striebornej tacke. Čaká ma dlhá cesta k uzdravení ale necítim sa ako pacient, ale človek ktory sa stará o svoje zdravie. Aj keď si myslíte, že vaša strava je v poriadku(aj ja som si to myslela), v dnešnej dobe je nevyhnutné si vitamíny, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo, dopĺňať. Ďakujem Miške, ktorá mi vždy odpovie a poradí.

Silvia Lošáková - Trenčín

zdravotní sestra