Stress index

aneb Za vším hledej stres. Díky soupravě pro testování se dozvíte, na jaké úrovni indexu stresu se nacházíte, jaká je míra zatížení vašeho těla stresem a případně i to, co bude následovat, pokud nezačnete míru stresu měnit. Výsledky testu jsou zásadním podkladem pro prevenci vyhoření a všech vážných fyzických i psychických nemocí resp. pro jejich včasnou léčbu.
Objednat Testovací soupravu

Co je kortizol?

Kortizol je notoricky známý stresový hormon. Dlouhé roky se kortizol v médiích prezentuje jako něco špatného pro naše zdraví. Většina lidí si pak nemůže uvědomit, že kortizol je nezbytným stavebním prvkem pro fungování našeho těla. Klíčem ke zdraví je vyrovnaná hladina kortizolu podle jasně a pevně daných pravidel chronobiologie orgánů. To v praxi znamená, že ve zdravém organizmu opisují jednotlivé denní hodnoty kortizolu definovanou křivku.

Může tedy za všechny nemoci?

Stres si můžeme představovat jako blízkého přítele, který nám ukazuje, KUDY NE. V tu chvíli není stres nebezpečný, ale naopak prospěšný průvodce. Teprve když nereagujeme, neposloucháme signály těla, intuici, pocity a stres se ozývá stále důrazněji, začínají se ukazovat následky. Když stres potlačujeme příliš dlouho, pak opravdu přijdou nemoci, počínaje těmi banálními a smrtelnými konče.

Index stresu

Index stresu je jednotka zatížení těla stresem. Index se zvyšuje s délkou a hloubkou prožívaného stresu. Měří se nejpřesněji ze slin v sedmi daných časech během 24 hodin. Výsledné hodnoty se převedou do grafu, a tím vznikne denní křivka kortizolu v těle. Podle tvaru této křivky rozeznáváme pět indexů – stupňů zatížení:

K čemu je dobré znát svůj index stresu a co udělám s výsledkem testu?

Znát svůj index stresu je velmi důležité pro prevenci resp. včasnou léčbu.

Pokud má člověk index stresu např. stupně 3 a nezačne ve svém životě s nezbytnými změnami, pak se postupem času nevyhnutelně přesune do stupně 4.

Návrat ze stupně 4 na fyziologickou hladinu kortizolu je samozřejmě možný ale jen tehdym, pokud se uskuteční změny na více úrovních současně.

Návrat ze stupně 5, který už přináší vážná fyzická a psychická onemocnění nebo syndrom vyhoření, je velmi náročný ale přesto reálný.

Souprava pro testování a vyhodnocení zatížení těla stresem

Obsahuje:

  • sadu na otestování hormonu stresu KORTIZOLU ze slin
  • návod, jak si test udělat
  • dárek, díky kterému se otestujete sami z pohodlí domova
  • předvyplněnou žádanku na zpracování testu
  • adresy laboratoří po celé republice, kam se odnáší, případně posílají vzorky slin

Po zpracování vzorků v laboratoři využijete další obsah soupravy:

  • předpřipravený graf, do kterého můžete převést hodnoty z testu
  • grafy a charakteristiky všech pěti indexů stresu (křivek denní hladiny kortizolu v těle) pro orientaci
  • průvodce výsledkem testu
  • návody a doporučení, jak s výsledky naložit

Objedávka sady

Objedávku můžete poslat přes tento formulář. Celou sadu obdržíte od nás v poštovní zásilce. Vyhodnocení testu ze slin dostanete emailem přímo z laboratoře. Výsledky tak budete znát jen vy, ani my se k nim nedostaneme. Cena zahrnuje specifické zpracování vzorků v laboratoři.

Cena soupravy: 3800 Kč

Část zisku bude zaslána na účet Umělců života. Díky Vám vzniknou další krátké dokumenty. Děkujeme!

Měsíční Kolibřík

Začni odebírat Měsíčního kolibříka a staň se Mistrem života! Každý měsíc pošleme to nejlepší z příběhů, cest a akcí.

Moment prosím

Už letí!