Mistři života – Irena Nováková Kafková

Irena Nováková Kafková je žena, která se probudila z jednosměrně racionálního vnímání světa. Impulzem k této změně jí bylo sedmileté partnerství s malířem a léčitelem Vladimírem Kafkou. Skrz sledování desítek “zázračných” vyléčení se jí otevřel nový svět a jeho zákonitosti. V rozhovoru otevřeně popisuje svou osobní cestu postupného odkrývání závěsů mezi viditelným a neviditelným světem. Po smrti svého muže Vladimíra prošla hlubokým, láskyplným smířením se se samotou, smrtí a hledání sama sebe a své další cesty. 

Diskuze s Irenou – Být si věrný

Víte, co je to “kouzlo”, které vrátí člověka z těžké nemoci zpět do života? Irena Nováková Kafková to ví, ukázalo jí to spousta lidí, Mistrů života, kteří byli na hraně života a smrti a kteří dokázali tuto na první pohled beznadějnou situaci zvrátit ve svůj prospěch. V diskuzi pokládejte dotazy na téma „Být si věrný“.

Neviditelný svět

Irena takových Mistrů života viděla za svůj život stovky. Tito lidé procházeli Vladimírovým ateliérem před jejíma očima a přestože četným z nich byla předpovězena blízká smrt, žijí dodnes. Zpočátku nechtěla věřit tomu, že se na světě dějí “zázraky”, sbírala důkazy, všechno zkoumala z pohledu logiky. Po sedmi letech “zkoumání” se umí na neviditelný jemný svět dívat jinýma očima. 

Dávají Vám Mistři života smysl?

Mistři života jsou neziskový projekt, na kterém pracujeme v dvoučlenném týmu. Za každý příspěvek pro natáčení dalších příběhů děkujeme!

Další příběhy

Šárka Bricier – Smrt jako učitelka

Šárka Bricier – Smrt jako učitelka

Když bylo Šárce 15 let, zemřel jí malý vymodlený bráška. Dále ji v životě provázela smrt téměř na každém kroku, dokonce i ona samotná se v jednom období ocitla na hraně života a smrti. Co všechno Šárka překonala a jak se vrátila zpět do života? Šárka vypráví příběh o zkoumání sebe sama, o svém životním kompasu, víře a poznání. Svižný koncentrovaný příběh na 30 minut, ve kterém jsou zachyceny zásadní okamžiky Šárky života.

Gabina Doubek – Smrt Je Živá

Gabina Doubek – Smrt Je Živá

Gábina už ve svých čtrnácti letech prohlásila, že smrt je živá. Všechny ve svém okolí tím zaskočila a některé i dostatečně vyděsila. Jak to vlastně Gábina s tou smrtí myslí se dozvíte v jejím povídání. Podíváte se s ní do zákulisí posledního rozloučení s lidmi, kteří odešli z tohoto světa. Rozloučení je v současné době upozaděno, společnost ztratila umění důstojného rozloučení, a tak zůstává na světě spousta bolesti. Ale Gábina a její Hlas ticha dává pozůstalým nové možnosti.

Robert Machačka – Po schodech nahoru

Robert Machačka – Po schodech nahoru

Robert prožil dětství, ve kterém nasbíral velké množství traumatických zážitků, přesto si dokázal poradit s nepřízní osudu mistrovsky. Ptal se svého srdce, to ho vedlo v dětství, v dospívání a vede ho to doposud, díky čemuž se neustále otevírá novým možnostem. Jeho příběh budete poslouchat se zatajeným dechem. Nechť vás inspiruje k tomu žít život s radostí a s lehkostí!

Majke – Objevit jedinečnost

Majke – Objevit jedinečnost

Majke žije v Boskovicích. Je malířka. Tříprstá malířka, která objevila svoji jedinečnost, ale nejdříve ušla pěkný kus cesty. Aby mohla naplnit své poslání, byla nucena obětovat mnohé ze svých starých vzorců chování, ale také kus svého fyzického těla, které zžíral vzácný druh rakoviny. Její příběh je plný proměn, barev, světla a emocí, které otevřeně a opravdově projevuje. Její příběh může být inspirací možná právě pro vás. Proč onemocněla, čeho se musela vzdát, aby přežila, a co získala? Odpověď najdete v jejím příběhu.

Majke o své tvorbě:
Mé obrázky jsou tvořeny ze čtyř poslepu vybraných barev a bílé. Každý obraz je jedinečný originál, který pro tebe nese světlo tam kde tápeš a nejsi teď a tady. K obrazu je napsaný text automatickým písmem, jako průvodce z temnoty do světla. Tvořím obrazy přítomného okamžiku, tvou jedinečnost, vzkaz tvé duše, harmonie, vztahové, vzkaz od člověka, co tu již není…

Karel Ondřejka – Zrušit vzorec

Karel Ondřejka – Zrušit vzorec

Karel “Kaik” Ondřejka je hudebník a IT nadšenec na volné noze, který se staral o svoji umírající partnerku Kačku. Lidé blízcí těžce nemocnému člověku jsou vystaveni traumatickým zážitkům, se kterými se pak ve své mysli potkávají celý život. Jak zpracovat tyto zážitky, jak vést svoji mysl, jaké prostředky k tomu použít, to je otázka. Smrt blízké osoby je téma bolestné a málo otevírané ve společnosti. Vy ho můžete otevřít právě nyní s Kaikem. Co se změní v životě, když odejde blízká osoba? Jak se dostat znovu do rovnováhy? Jak vlastně pomoci nemocnému, co ho opravdu může podpořit? Karel našel svoji cestu, jak se uvolnit, jak rozpustit strach, jak se uklidnit, když přijde vzpomínka na těžké emoce.

Ve vlnách života – Slávek Šup

Ve vlnách života – Slávek Šup

Slávek čerpá moudrost z kultur kmenů, které žijí v souladu s přírodou. Cítí z této kultury čistotu a moudrost. Tak trochu si sám hraje na indiána. Má ve svém týpí u ohně zázemí pro to, aby mohl s úctou a láskou poprosit předky o podporu, projevit jim vděčnost a poděkovat.

Dokončit poslání – Jan Čepelka

Dokončit poslání – Jan Čepelka

Octnout se na šikmé ploše, klouzat dolů, nevidět smysl života, vyhořet, přát si zemřít. Špatný sen, do kterého se ale neprobudíte ze dne na den. Dlouho se tam vezete a pokud neodhadnete, kdy to zabrzdit, kdy zaparkovat a případně kdy dát zpátečku, jízdu už budete dostávat pod kontrolu jen velice obtížně.

Když se tělo spojí s duší – Yvette Branz

Když se tělo spojí s duší – Yvette Branz

Ivetě lékaři sdělili diagnózu rakovina děložního čípku a prognózu 5 let života. Iveta se ani s jedním nesmířila a její spontánnost a vůle žít plnohodnotný život ji zavedly do Peru, kde podstoupila léčbu své nemoci mezi šamany. Její unikátní cesta za zdravím nebyla jednoduchá, nic ji však z její cesty neodradilo a úspěšně znovu nabyla moc nad svým tělem a skamarádila se se svou duší. Dnes je zdravá a dělí se s vámi o své zkušenosti a vzpomínky.

Síla pro život – Michaela Alali Beitlová

Síla pro život – Michaela Alali Beitlová

Míša Alali Beitlová je sebevědomá žena s onkologickou zkušeností. Svými projekty inspiruje další lidi k životu ve zdraví anebo k vyléčení se z nemoci. Staví na hlavu běžné lékařské označení onkologický pacient v remisi (tzn momentálně bez příznaků) a poukazuje na to, jak silný vliv mají takovéto předurčující informace na vnímání sebe sama a jak to jde jinak. 

Měsíční Kolibřík

Začni odebírat Měsíčního kolibříka a staň se Mistrem života! Každý měsíc pošleme to nejlepší z příběhů, cest a akcí.

Moment prosím

Už letí!

Najděte si svoji
cestu života

Vybíráme pro Vás projekty, produkty a služby, které s námi rezonují a věříme, že také Vám mohou přinést mnoho krásného do života.

Skrytá moudrost

Tento kurz vznikl proto, abych Vám ukázala, že jste schopni zázraků. Bez přehánění Vás naučím spojit se se svým nitrem a s moudrostí své duše. Kdo si toto umění osvojí, může řídit sám své zdraví, vztahy, hojnost a celý svůj život. Je jedno, kým jste, jaké vzdělání a zkušenosti máte. Dokážete to všichni tak, jako já, žena s dyslexií, máma a manželka v obyčejném životě. Potřebujete se jen cílevědomě, systematicky a s radostí spojovat s vlastní moudrostí. Potom dokážete cokoliv.

Ilona Chroboková Dobrovodská

Online kurz Změna pro život

Video přednášky Vás provedou teorií fungování těla a praxí jak ho udržet zdravé. Letem tělesným světem od trávení a zažívání přes hormony k trendům a chybám ve stravování.

Online kurz Vás inspiruje k realizaci změn ve Vašem životě. Změnit něco ve svém životě znamená jít naproti spokojenosti, naplnění a zdraví. S kurzem dostáváte zásadní informace pro každodenní použití. Vezměte zdraví do vlastních rukou!